Eğitim Modeli

Ergonomik FORM

Arka Sırası Olmayan, Ergonomik Sınıflar.

Ergonomik Form, Form Plus sınıflarımızlarımızda oluşturulan oval dizayn sınıflara verdiğimiz modelin adıdır. Ergonomik sınıflarımızda arka sıraya yer yoktur. Öğrenciler kalabalıkta kaybolmaz, tahta ve öğretmenle yüzyüze eğitim görürler.

 

Bu mimari mantık sadece fiziksel olarak değil, zihinsel olarak da tüm eğitim uzmanlarımız tarafından benimsenmiştir. Böylece öğrencilerimiz sınıfta edilgen değil etken roldedirler. Eğitmenlerimizle birebir temas halindedirler. Eğitim uzmanlarımız, mümkün olan en fazla sayıda öğrenciyi derste aktif tutmak ve derse katılımlarını sağlamak adına, hizmet içi kurumsal eğitimlerimizi alırlar.

 

Aktif öğrenme kavramı Ergonomik Form modelimizin bir parçasıdır. Klasik sistemde öğretmen anlatır, öğrenciler dinler. Araştırmalar gösteriyorki;
Öğrenciler sadece duydukları bilgiyi unuturlar.
Duydukları ve gördükleri bilgilerin bir kısmını hatırlarlar.
Duydukları, gördükleri ve konuyla ilgili soru sordukları zaman anlamaya başlarlar.
Duydukları, gördükleri, tartıştıkları ve aynı zamanda yaptıklarında ise bilgi ve beceri kazanırlar.
Bu öğrendiklerini başkalarına anlattıklarında ise bilgi ve kazanımlar kalıcı hale gelir.

 

Ergonomik Form modeli tüm bu imkanları öğrencilerimize veren bir eğitim modelidir. Öğrencilerimiz derslerde aktif bir şekilde katılım sağlarlar. Derslerden sonra Form Cafe'de öğrenci arkadaşlarına öğrendiklerini anlatırlar. Akran öğrenmesi dediğimiz bu yapıda aktif katılım gösterdikleri derslerde, edindikleri kazanımlar kalıcı hale gelir.

 

Sizler de eğitim modelimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.
İletişim için;

 


Özel okul ve kurslarda RE-FORM başlıyor! FORM Eğitim Kurumları, bir özel okuldan ve kursdan daha fazlası.