Eğitim Modeli

Aktüel FORM

Yeni Nesil Sorular, Yeni Nesil, Güncel Yayınlar.

Yeni nesil soru kavramını son yıllarda çokça duymaya başladık. Yeni nesil sorular, birden fazla kazanımı bir araya getiren ve bu kazanımları güncel hayatla birleştiren sorular demektir. Sınavlarda giderek ağırlığını arttıran bu tarz sorular için bizler de Form Eğitim Kurumları olarak güncel yayınları takip etmeye özen gösteriyoruz. Uzman kadromuz tarafından titizlikle incelenen içerikler, yayınlarımız arasına katılıyor.

 

Eski soru tiplerinde soru direk sorulur ve genellikle bilgiyi ölçmeye göre hazırlanırdı.Yeni nesil soru tiplerinde ise asıl soru gizlidir. Öğrenci yeni nesil soruları çözerken, okuma, anlama, üzerine düşünme ve soruyu çözecek yöntemi bulma şeklinde ilerler. Bizler de eğitimlerimizde tüm bu kazanımları göz önünde bulundrarak içerik hazırlar, sınavlar yaparız. Bu yüzden yayınlarımızın güncel olmasına özen gösteririz. Her sene başında tüm yayınlar ve içerikler tekrar gözden geçirilir ve güncellenir.

 

Güncel yayınlar, eğitim içerikleri tek başına yeterli değildir. Form Eğitim Kurumları olarak, eğitimimizi F9 FULL Eğitim Modelimizle destekliyoruz. Öğrencilerimiz edindiği kazanımların farkına vararak, dünya ölçeğinde bir sistemle geleceğe hazırlanıyorlar. Eğitim kurumumuza katılan her öğrenci öncelikle "FORM FOCUS Bilinç Atölyesinde" bir teste girer. Bu testle birlikte öğrencinin, görsel, işitsel hafızası, sayısal, sözel becerileri, hızlı okuma, okuduğunu anlama gibi becerileri ölçülür. Test sonucunda çıkan analiz raporuna göre, öncelikli olarak eksik görülen kısımlar üzerine "Mentor FORM" modelimizle öğrencimize mentorluk yapıp bu eksiklerini gidermesini sağlarız.

 

Rapora göre uzman psikolojik danışmanlarımız tarafından eğitim müfredatı çıkarılan öğrencimiz, akademik derslerinin yanı sıra zayıf yönlerini de güçlendirir. Akademik ve mental gelişimi sürekli takip edilen öğrencimizin gelişim süreçleri velilerimizle de paylaşılır.

 

Sizler de eğitim modelimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.
İletişim için;

 


Özel okul ve kurslarda RE-FORM başlıyor! FORM Eğitim Kurumları, bir özel okuldan ve kursdan daha fazlası.