Eğitim Modeli

Dinamik FORM

Dinamik Rehberlik, Sıkı Takip, Kendini Tanıyan Öğrenciler.

DİNAMİK FORM, uzman psikolojik danışmanlarımızın güncel ve aktif ders programları hazırlandığı, öğrencinin akademik ve mental gelişimi sürekli takip edildiği bir rehberlik programdır. Bu programda her öğrenciye yaş ve öğrenme seviyesine uygun envanterler uygulanır. Uygulama sonucunda gözlem ve süreç takibi dosyası oluşturulur.

 

Öğrencinin zayıf yönlerini keşfetmek kadar zayıf yönlerini güçlendirmek de önemlidir. Uzman psikolojik danışmanlarımız, periyodik olarak yapılan testler ve çalışmalar sonucunda elde edilen raporları, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle paylaşırlar. (Kişiye özel bulgular sadece aile ile paylaşılır.) Uzmanlarımız gerekli gördüğü alanlarda, öğrencilerimizin "FORM FOCUS Bilinç Atölyesinde" eğitim almalarını sağlarlar. Böylece becerilerini güçlendiren öğrencilerimiz hem sınvalara hem de gelecekteki hayatlarına daha hazır hale gelirler.

 

Örnek vermek gerekirse, sınavda sorulan "açılar sorusunu" öğrenci hangi nedenle çözemiyor?
1. Öğrencinin konu (bilgi) eksiği mi var?
2. Öğrenci soruyu anladı mı?
3. Öğrenci soruyu anladı, bilgi eksiği de yok ancak sorulan sorunun püf noktasını görebiliyor mu?

ya da bir konuda arkadaşlarından geri kaldığı düşünülen bir öğrenci hangi nedenle konuyu kavrayamıyor?
1. Ders hazır bulunuşluğu zayıf olabilir.
2. Öğrenme hızı arkadaşlarına göre yavaş olabilir ancak bu durum ilerleyen zamanlarda konuyu daha iyi kavramasına neden olabilir.
3. Ders takibi iyi olmayabilir. (Bu alt sorunlarla birlikte değerlendirilir)

Örnekleri ve nedenleri çoğaltabiliriz. Ancak görüldüğü üzere bir öğrencinin başarısız olması onun yetersiz olduğu anlamına gelmez. Uzman danışmanlarımız öğrenciyle dinamik bir şekilde ilgilenir ve sorunun asıl nedenini bularak yöntem belirlerler. Öğrencilerimiz hedeflerine emin adımlarla ilerler.

 

Sizler de eğitim modelimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.
İletişim için;

 


Özel okul ve kurslarda RE-FORM başlıyor! FORM Eğitim Kurumları, bir özel okuldan ve kursdan daha fazlası.