F9 FULL EĞİTİM MODELİ
 

F1:AKADEMİK FORM: Her öğrencinin öğrenme ihtiyacı ve şekli tıpkı parmak izlerimiz gibi benzersiz ve kendisine özgüdür. Tüm öğrencilerin yaş ve seviyesine uygun eğitim programlarıyla başarı grafiğinin konu analiz ve sistematik destekle okul destek ve sınavlara hazırlık hedeflerine ulaşması sağlanır. Periyodik olarak haftalık ve iki haftada bir yapılan ölçme değerlendirme ve sınavlarla öğrencinin anlamadığı eksik kaldığı konular tespit edilerek standart etütler dışında akşam ‘’MULTİ EĞİTİM DERSLERİ’’ ile tamamlanarak faal öğrenme sağlanır.

F2: MENTOR FORM: FORM KURS EĞİTİM ÜSSÜ’nün temel felsefesi ‘’uzman kadro, verimli eğitim’’ anlayışında gizlidir. Öğretmenlerimiz alanında uzman, çeşitli yeterlilik sınavlarını geçmiş, periyodik eğitim zümreleri ile sürekli kendini güncelleyen eğitimcilerdir. Her öğretmenimiz, öğrencinin danışmanlık, koordinasyon ve akademik olduğu kadar psikolojik gelişmişlik süreciyle de ilgilenir. Veli-Kurum arasındaki köprüde etkin rol oynar. 

F3:AKTÜEL FORM: Her zaman ilklerin öncüsü olan Form, yine eğitimin ana unsurlarından olan yayın seçimi noktasında tecrübesiyle başarının odağına imza atmıştır. Her öğrenci hedeflerinde biriciktir ve seviyeleri, eğitim sistemindeki yatkınlığıyla doğru orantılı olarak her branşta güncel olan, öğrenciye en faydalı yayın grupları ile ‘’ALTIN FORM SET’’ oluşturulur. Verim ve çalışma planı bu yayınlara göre entegre edilir.

F4: FOCUS FORM: Dünya standartlarında eğitim ölçütü olarak uygulanan PISA ve TIMS sınavlarında kavramsal zeka ve pratik algı ön plandadır. Son yıllarda ülkemizdeki sınav formatı daha çok dikkat, odaklanma, algı vs. yetkinlikleri ölçen yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. Sınavlarda öğrencilerimiz mantıksal sarmal eksikliği(muhakeme gücü),hızlı okuma ve odaklanma eksikliği nedeniyle %25 soru kaybı yaşamaktadır. BRAINFIT sistemi her öğrencimiz için ‘’bireysel mental check-up’’ (COGMEP)  yapar ve 18 sayfalık kapsamlı bir rapor oluşturur. ‘’Bütünsel Beyin Gelişim Egzersizleri ve Eğitimi ‘’ programı ile %100 dikkat ve odaklanma sağlanır.

F5:FAST FORM: 2018 PISA verilerine göre Türkiye’deki 12-19 yaş aralığı öğrencilere uygulanan ‘’Anadilinde okuma-anlama’’ değerlendirmesi oranı %9 seviyesinde kalmıştır. Hızlı okuma teknikleri desteği ile öğrencinin zamanı verimli kullanması, muhakeme hızının sağlanması ve zekâ gelişimine katkı sağlamasında büyük rol oynar. Bu teknikle sınavda zamanı doğru değerlendiremeyip yetiştiremeyen öğrencilerin sorunu kökten çözümlenir.

F6:İNTERAKTİF FORM: Form çocukları, uluslararası online eğitim formatında bulunan egzersiz ve planlamalarla sistemli ve yüksek başarı oranına sahip, zihinsel gelişimine büyük ölçüde katkı sağlanmış şekilde geleceğe hazırlanır.

F7:DİNAMİK FORM: Uzman Psikolojik danışmanlarımızla güncel ve aktif ders programları hazırlanarak öğrencinin akademik ve mental gelişimi sürekli takip edilir. Her öğrenciye yaş ve öğrenme seviyesine uygun envanterler uygulanarak yapılan gözlem ve süreç takibi dosyası oluşturulur. Süreç ve sonuçlar eğitimin tüm paydaşları ile (öğretmen, veli, öğrenci) paylaşılarak çözümler üretilir.

F8: CLASS FORM: Öğrencilerimiz Class Form’la mesleki yönelim seminerleri, idol kişilerin katılımıyla vizyona değer katan söyleşiler, kültür ve aktüel gezileri ile meslek seçiminde ilgi ve yeteneğine göre geleceğin insanı olma yolunda değişen dünyada doğru ve emin adımlar atar.

F9:ERGONOMİK FORM: Form Plus sınıflarımızda oluşturulan mimaride arka sıra yoktur. Oval dizayn sınıflarda öğrenci kalabalıkta kaybolmaz, tahta ve öğretmenle yüz yüze öğrenmede edilgen değil etkin ve eğitmenle birebir temas halindedir.

 
 
Avcılar : Merkez Mah. Marmara Cad. Yusuf Çavuş İş Merkezi No: 29 Kat: 4-5 Avcılar-İstanbul
0212 509 88 81
info@formegitim.com
Beylikdüzü : Adnan Kahveci Mah. Osmanlı Cad. No: 25 Onur Plaza Kat: 2 Beylikdüzü -İstanbul
0212 855 42 61
info@formegitim.com
 
 
 
 
X
 
 
 
 
 
 
 
Size Nasıl Ulaşalım